Vítejte u starokatolíků

Farní obec Jablonec nad Nisou (mapa) je jednou z farností Starokatolické církve v České republice (též Katolická církev podobojí v Čechách - Ecclesia Catholica sub utraque Bohemiae), jež je součástí jedné, svaté, obecné a apoštolské Církve Kristovy. Hlásí se k víře, učení a praxi prvních křesťanů, nemá majetek a nechce mít víc než stačí k zabezpečení základních potřeb. Slovo starý v názvu vyjadřuje ducha původnosti, upřímnosti a důvěry, ducha prvních křesťanských společenství. Starokatolická církev v ČR je součástí Utrechtské unie starokatolických církví.

360° virtuální prohlídka našeho kostela Povýšení sv. Kříže na serveru virtualtravel.cz

Pozvání na oslavu patrocinia Povýšení sv. Kříže

V neděli 13.9.2019 od 10.00 h. oslavíme svátek zasvěcení kostela Povýšení sv. Kříže.

Přijměte srdečné pozvání na poutní eucharistickou slavnost Povýšení sv. Kříže do stejnojmenného kostela na náměstí B. Němcové v Jablonci nad Nisou.

                 17.00 h. v kostele koncert  Martin MAOK Tesák – Hudba vnitřních světů.

Patrocinium Jablonec 20

Koncert Martin „MAOK“ Tesák – Hudba vnitřních světů 13.9.20 v 17.00 h.

Zveme na koncert:
Martin ,,MAOK“ Tesák
„HUDBA VNITŘNÍCH SVĚTŮ“
neděle 13. září od 17.00 h. kostel Povýšení svatého Kříže Jablonec nad Nisou

Za základní vstupné 190,- Kč DĚKUJEME!, vyšší příspěvek (třeba na opravu varhan poničených horkem a suchem) velmi uvítáme!!! Rezervace se jménem a počtem vstupenek na e-mailu: jari.jizerky@seznam.cz   Vstupenky k vyzvednutí nejdéle 15 min. před začátkem koncertu na místě.

HUDBA VNITŘNÍCH SVĚTŮ – opět v našem městě.

Loňské vystoupení Martina ,,MAOKA“ Tesáka v nádherně zrestaurovaném prostoru secesního kostela na nám. B. Němcové bylo pro mnohé zcela výjimečným  zážitkem. Skvělá akustika tohoto chrámu je pro Maokův jedinečný styl ve snivých až mysticky laděných skladbách nenapodobitelným prostředím pro koncert, který se zde opět letos uskuteční v neděli 13. září od 17.00 hodin. Originální je i Maokova improvizace, kterou doplňuje své skladby. Jeho hudba velmi pozitivně působí i na celkovou harmonizaci posluchačů, zejména při živém vystoupení. I vy se nyní můžete stát součástí neopakovatelného koncertu, kde zazní hudba z duše, otevírající srdce…
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obnovení veřejných bohoslužeb – neděle 3. května 2020 od 10.00 h.

Vláda ČR povolila od pondělí 27.04.2020 opět konání veřejných bohoslužeb v počtu max. 15 účastníků a dalších podmínek.  Obnovíme tedy konání veřejných bohoslužeb v neděli 03.05.2020 – IV. neděle velikonoční v jablonecké farnosti  a 10.05. v desenské farnosti s ohledem na termín oslavy desenského patrocinia Nanebevstoupení Páně 24.05.